Specialista na zdravé spaní a relax český výrobek

Poradíme Vám s výběrem polštáře nebo relaxační podložky, tel: 777 353 568

Košík | 
Vytvořit účet | 
 
Příčiny a léčba chrápání

Příčiny a léčba chrápání

Chrápání může být způsobeno mnoha možnými příčinami, které závisí na různých faktorech. Ve skutečnosti cokoli, co způsobuje zúžení dýchacích cest, způsobuje chrápání.

K chrápání dochází při zúžených dýchacích cestách mezi nosem a krkem. Dýchací cesty se zužují, protože jsou svaly v krku při spánku uvolněnější. Když jsou při vdechování kyslíku dýchací cesty zúžené, vzduch se bude muset pohybovat rychleji než dříve a bude větší silou narážet na tkáně měkkého patra a čípku v ústech, což způsobuje vibrace, které vytvářejí chrápání.

Produkty Medical Comfort pro zdravý spánek

Neprůchozí nosní cesty: Chrápání může být způsobeno ucpaným nosem (kvůli rýmě nebo dutině nosní). Když se nos ucpe, nosní dutinou může procházet méně vzduchu, takže krk musí vyvinout sílu a nasávat vzduch ústy, což nakonec vede k chrápání.

Stárnutí: Normální proces stárnutí vede k uvolnění svalů krku, což nakonec vede k chrápání.

Anatomické anomálie: Anomálie krku a nosu, jako jsou zánět krčních nebo nosních mandlí, nosní polypy nebo vychýlená nosní přepážka, způsobují během spánku výrazné zúžení krku, a proto vedou k chrápání. 

Konzumace alkoholu: Chrápání může být způsobeno i přílišnou konzumací alkoholu před spaním. Alkohol podporuje uvolnění svalů a ospalost, při které se krční svalstvo uvolní, a tím se zúží dýchací cesty, což vede k chrápání.

Vnější příčiny: S chrápáním mohou souviset i alergie, sedativa, kouření, narušení normálních spacích zvyklostí nebo nižší kapacita plic.

Obezita: Lidé s nadváhou jsou více náchylní k riziku rozvoje chrápání, protože tuková tkáň okolo krku blokuje normální proud vzduchu procházející krkem.

Spánková apnoe: Nadměrné prohnutí krčních tkání, které vytváří spánková apnoe, způsobuje zborcení dýchacích cest, které brání dýchání. Vede nakonec k většímu chrápání.

Nesprávná poloha při spaní: Nejběžnější příčinou chrápání je spaní v nesprávné poloze. Kvůli němu nejsou dýchací cesty udržovány ve správné poloze, což vede k blokování a podporuje chrápání.

Ačkoli může pro chrápání existovat několik příčin, nejčastější je stále spaní v nesprávné poloze.  Proto byste se měli nejdříve pokusit napravit svou polohu během noci. Ať je to jakkoli, čtěte dál, abyste se dozvěděli, jak chrápání omezit.

Co dělat pro omezení chrápání

Chrápání každou noc ovlivňuje tisíce lidí.  Pokud se chrápání nevěnuje pozornost, může ve skutečnosti dokonce ohrožovat zdraví a ničit vztahy. Je to důvod, proč byste měli hledat účinné způsoby, jak ho omezit. K dispozici je mnoho druhů léčby, ale než si nějakou vyberete, musíte se informovat a zkontrolovat, zda bude pro vás vhodná. Vstupte na tuto stránku, abyste se o léčbě chrápání dozvěděli více.


Léčba chrápání

Podle Národní nadace pro spánek (NSF) jeden ze tří Američanů chrápe občas a 37 milionů z nich jsou zvykoví chrápalové. Většina z nich nechává chrápání bez povšimnutí, ale nejsou si vědomi, že se může později zhoršovat. Proto byste se měli hned informovat o dostupné efektivní léčbě. Čtěte dál a zjistěte si všechno o léčbě chrápání.

Výrobky pro zdravý spánek od Medical Comfort doporučuje i Česká Miss Eliška Bučková

Na chrápání existuje několik léčebných postupů, které vám mohou velmi pomoci. Zahrnují stovky produktů, lékařských přístrojů, výživových doplňků a chirurgické zákroky. Ve většině případů však mohou zastavit chrápání jednoduché změny.
Pro lepší pochopení jsme seřadili toto obrovské množství léčebných postupů do následujících skupin:

Chrápání lze účinně léčit změnami v životním stylu, jako jsou:

– přestat kouřit
– nepít alkohol a neužívat sedativa 4 hodiny před spánkem
– zhubnout (pokud je to nutné). Nabírání hmotnosti chrápání ještě zhoršuje. Zhubnutí může někomu s chrápáním pomoci, ale ne všem
– předcházet ucpání nosu, protože může způsobovat chrápání
– upravit spací polohu

Tyto změny životního stylu jsou pro oslabování chrápání dobrým začátkem. Měly by však být podpořeny správnou polohou během spánku. Přečtěte si následující odstavec, abyste zjistili, jak tento druh léčby doplnit.

Změna spacích návyků

Změna spacích návyků, jako spaní na boku místo spaní na zádech, může být pro spaní bez chrápání velmi prospěšná. Dosáhnout se ho dá mnoha způsoby. Praktickým způsobem je nosit obráceně tričko s kapsou, ve které je tenisový míček. Je méně pravděpodobné, že budete spát na zádech, protože spaní na tenisovém míčku je velmi nepohodlné. Tato metoda je velmi účinná, protože lidé mají tendenci chrápat, když spí na zádech, takže tato užitečná technika jim v tom zabrání.

Produkty Medical Comfort pro zdravý spánek

Dalším dobrým způsobem, jak udržovat horní část těla správně srovnanou, je používat ortopedické polštáře. Některé z nich jsou speciálně navrženy na podporu cirkulace vzduchu. Polštář pro lepší spaní Medical Comfort Anatomic 500 vyniká, protože je vyroben z paměťové pěny, která mu umožňuje přizpůsobit se přirozenému tvaru vašeho těla, přičemž poskytuje maximální komfort.

Přístroje a produkty proti chrápání

Existuje mnoho přístrojů a produktů, které by měly chrápání snižovat. Patří mezi ně mimo jiné CPAP (dýchací přístroj, který se nosí při spánku nebo odpočinku) a nosní pásky (používané na rozšíření nosních dírek pro zlepšení průchodu vzduchu). Negativní stránkou přístrojů je, že nepůsobí na všechny lidi, ale jen na několik případů.

Chirurgické zákroky

Operaci potřebují jen vzácné případy, takže by se mělo jednat o poslední východisko, které podniknete po vyzkoušení všech předchozím postupů léčby. Nezapomínejte, že existuje několik typů chirurgických zákroků. Zahrnují operace nosu, krku a čelistí. Proto si musíte promluvit se svým lékařem, aby mohl pro případ po vyzkoušení několika jiných možností navrhnout správný chirurgický zákrok.

Závěr

Díky správné léčbě můžete své problémy související s chrápáním vyřešit. Zapamatujte si, že máte začít léčbou, která zahrnuje minimální rizika, jako jsou změny životního stylu a spací návyky. Je vysoce pravděpodobné, že jakékoli zlepšení povede ke klidnějšímu spánku a snížení denní únavy. Váš partner v ložnici ocení jakékoli snížení hluku souvisejícího s chrápáním.

Doporučujeme vám, abyste se podívali na polštář pro lepší spaní Anatomic 500, který je vynikající, protože podpírá hlavu a tělo, aby byly správně srovnané. Díky tomu pomáhá udržovat dýchací cesty průchozí a snižuje hluk z chrápání. Podívejte se na tento vynikající produkt kliknutím na polštář proti chrápání.


Polštáře proti chrápání

Skoro všichni známe nejméně jednoho člověka, který chrápe. Někteří z nás musejí sdílet lože s hlasitým chrápalem nebo dokonce se můžeme sami budit. Pokud nezajistíme chrápání potřebnou léčbu, věkem se bude zhoršovat. Čtěte dál a zjistěte, jak se vypořádat s chrápáním pomocí polštářů proti chrápání.

Jak polštáře proti chrápání fungují

Pro lepší pochopení toho, jak polštář proti chrápání funguje, musíte vědět, co to chrápání je. K chrápání dochází, když se vaše dýchací cesty během spánku zablokují. Polštáře proti chrápání proto udržují dýchací cesty spícího člověka správně otevřené a průchozí, čímž se snižuje chrápání.

Polštáře proti chrápání vyvinuté jako terapeutická pomůcka ve skutečnosti zvyšují vyvýšené pěnové panely, které hlavu a krk spící osoby přesně umístí, takže dýchání bude snadnější a souvislejší.

Ačkoli jen velmi málo polštářů proti chrápání dává 100% záruku, jejich účinnost je velmi dobrá. Záleží na tom, jaký typ polštáře proti chrápání používáte, a jestli tvar polštáře splňuje vaše potřeby. Mnozí chrápající mluví o klidnějším a pohodlnějším spánku s menším převalováním a otáčením, zatímco jejich partneři si užívají klid a mír. Pokud jste však vyzkoušeli polštáře proti chrápání a zjistili jste, že pro zlepšení příznaků neudělaly nic, měli byste je zkusit doplnit změnami životního stylu pro snížení chrápání, abyste dosáhli lepších výsledků.

TIP:

Genius | Anatomic | Anatomic 500 | Comfort Sleep | Sleep Harmony

Máte-li problém s chrápáním, nic nezkazíte, když si ve snaze bojovat s ním koupíte polštář proti chrápání. Vždy je však nutné kvůli správnému stanovení diagnózy navštívit lékaře. Pokud vlastně poruchou spánku netrpíte, polštář proti chrápání je to nejlepší, co můžete udělat, abyste si v noci zajistili lepší spánek. 

Nezapomínejte, že obyčejný polštář ukládá vaši hlavu a krk do nepřirozené polohy, která vede k blokování dýchacích cest. Výsledkem je často neklidný spánek v noci, který je způsoben vašim chrápáním nebo chrápáním partnera. Běžné jsou i alergické reakce na peří nebo vlákna v polštářích. Čtěte dál a zjistěte více o nejlepším polštáři proti chrápání.

Obyčejný polštář nemá pevnou podporu, která je nutná pro snížení překážek v dýchacích cestách způsobených špatnou polohou při spaní, nehledě na to, zda spíte na zádech, na boku nebo na břichu. Obyčejné polštáře naplněné peřím nebo vlákny jsou příliš měkké nebo tvrdé, příliš vysoké nebo nízké. Polštář pro lepší spánek Anatomic 500 se naopak přizpůsobuje vašim spacím potřebám nehledě na to, zda spíte na zádech, na boku nebo na břichu. Je to tím, že polštář pro lepší spaní Medical Comfort je vyroben z paměťové pěny, tepelně citlivého materiálu, který se formuje do tvaru těla.

Nejlepší polštář proti chrápání

Polštář pro lepší spaní Anatomic 500 byl vědecky vyvinut pro snížení chrápání a podporu hlubšího a klidnějšího spánku. Tento polštář proti chrápání zlepšuje dýchání tím, že udržuje bradu vzdálenou od hrudníku, čelisti vpředu a dýchací cesty otevřené. Polštář pro lepší spaní Medical Comfort podpírá horní část těla (hlavu a krk), aby zlepšil jejich srovnání.

Spaní na zádech: Pokud spíte na zádech, polštář pro lepší spaní Anatomic 500 udržuje vaši bradu zdvihnutou nad hrudníkem, aby dýchací cesty zůstaly otevřené, proto je chrápání méně pravděpodobné. 

Spaní na boku: Polštář pro lepší spaní od Medical Comfort udržuje bradu, brání přetáčení hlavy a kroucení krku, a dýchací cesty udržuje otevřené. Polštář pro lepší spaní Anatomic 500 udržuje hlavu a krk ve spací poloze tak, aby pomohl snížit blokádu dýchacích cest, takže dýchání je snadnější a tiché.

Dopřejte si odpočinek, který si zasloužíte, bez chrápání!

Dopřejte si odpočinek, který si zasloužíte bez rušivého hlasitého chrápání, mějte více energie a buďte šťastnější. Zažijte zcela novou zkušenost s polštářem pro lepší spaní!  Polštář pro lepší spaní Anatomic 500 není jen nejlepší polštář pro snížení chrápání… Je to kompletní balíček pro vaše záda, krk, ramena a paže!

Produkty Medical Comfort pro zdravý spánekOdebírejte newsletter!Buďte v obraze a nechte si zasílat emaily

 

Děkujeme, Vaše adresa byla přidána